Hakkımızda - Sinpaş Holding

İstanbul’da Ege’yi yaşama fikri size nasıl geliyor?

Hani, gidince dönmesi zor gelen yerler vardır ya hayatta; denize yakılan en güzel türkünün ilk satırı, birden girer hayatına çıkmasını istemez insan; işte Ege bizim için öyle bir yer… Havasıyla, suyuyla, sakız kokulu Arnavut kaldırımı sokaklarıyla, özlemiyle, efsaneleriyle, kumraldan sarışına dönen renkleriyle, mis kokulu lavantalarıyla, zeytin agaçlarıyla ve enfes lezzetleriyle, orada olmadıgımız her an burnumuzda tüter Ege. Keşke kaçıp gidebilsek, hayatımızın geri kalanını hep orada geçirsek deriz.

Ege’nin tüm güzelliklerini Anadolu yakasına taşıdıgımız EgeBoyu projemizden sonra Ege tutkunu siz degerli dostlarımıza, Avrupa yakasındaki yeni projemiz EgeYakası’nın müjdesini vermekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. Amacımız; sizi, birbirinin aynısı projelerin sıradan yaşam alanlarından kurtarıp, ailenizle beraber düşlediginiz hayatı yaşayabileceginiz özel konsept projeler sunmak. Ayrıca ailece Ege yaşamının keyfini sürmek isteyenler içinEgeYakası’nı projelendirirken bu keyş tek başına yaşamak isteyenleri de unutmadık ve onlar için bireysel hayatın tüm ayrıcalıklarını bir arada sunan Karşıyaka Rezidans’ı tasarladık.

Özgür Bir Ege Yaşamı, Karşıyaka Rezidans

EgeYakası’nın hemen yanı başındaki Karşıyaka Rezidans, size bireysel bir yaşamın tüm ayrıcalıklarıyla çok farklı bir rezidans yaşamı sunacak. Çünkü Karşıyaka Rezidans, bildiginiz rezidanslardan degil. Masmavi bir göl manzarasına karşı günün her anı keyifli vakit geçirebileceginiz balkonlu bir rezidans. Manzaraya hakim konumu, her dairedeki geniş balkonları ve çok özel rezidans hizmetleriyle Karşıyaka Rezidans, size konforlu bir yaşamın kapılarını açacak. Birazdan, her sayfasıyla Avrupa yakasında 365 gün Ege’nin güzelliklerini yaşayacagınız EgeYakası ve Karşıyaka Rezidans’la yakından tanışacaksınız. Hayallerinizdeki Ege’yle,EgeYakası’nda buluşmak üzere…

SİNPAŞ GYO

Gayrimenkul sektöründe 40 yıllık birikime ve uzmanlığa sahip olan Sinpaş Grubu, 2006 yılı sonunda yeniden yapılanarak, konut projelerinin geliştirilmesi faaliyetlerini Sinpaş GYO çatısı altında yürütmeye başlamıştır. Sinpaş GYO, Sermaye Piyasası Kurulu'nun ilgili düzenlemelerine göre kurulmuş halka açık bir gayrimenkul yatırım ortaklığıdır.

Sinpaş GYO %49 halka açıklık oranı ve 31 Aralık 2011 itibari ile 594 milyon TL piyasa değeri ile İMKB'de işlem görmektedir.

Güçlü ekibi, sağlam finansal yapısı ve iyi yönetimiyle hissedarları ve iş ortakları için sürekli değer oluşturan Sinpaş GYO'nun sermayesini temsil eden hisselerin yaklaşık %37'si piyasada fiilen dolaşımdadır. Sinpaş GYO aktif büyüklüğü 30.09.2011 itibari ile 1,85 milyar TL'ye ulaşmıştır.

Geniş bir müşteri kitlesine hitap ederek ve çeşitli bölgelerde nitelikli yerleşim alanları geliştirilmesinde öncülük yaparak Türkiye'nin kentsel dönüşüm sürecine katkıda bulunan Sinpaş Grubu'nun misyonunu devam ettiren Sinpaş GYO, faaliyetlerini aynı hizmet ve sorumluluk anlayışı çerçevesinde sürdürmektedir. Sinpaş GYO nitelikli ve çok özel projelerle iyi bir yaşam alanı ve kazançlı bir yatırım sunarken, yatırım yaptığı bölgelerin gelişmesine ve güzelleşmesine de katkıda bulunmaktadır.

Sinpaş GYO, nitelikli ve tecrübeli kadrosu ile arazi geliştirme, proje tasarımı, pazarlama ve satış alanlarında geçmişten gelen uzmanlığını geleceğe taşımayı ve konut sektöründe Türkiye'nin öncü şirketi olmayı hedeflemektedir.

SİNPAŞ YAPI

40 yıldır hayata dokunuyoruz...

Sinpaş Grubu bünyesinde bundan 40 yıl önce Ankara’da kurulan ve 1986 yılında faaliyetlerini geliştirmek üzere Genel Müdürlüğü'nü İstanbul'a taşıyan Sinpaş Yapı End. Tic. A.Ş., 2007 yılından bu yana konut projelerinin inşaatı, ticari gayrimenkul projelerinin geliştirilmesi ve kiralanması faaliyetlerine odaklanmış ve Türkiye gayrimenkul sektörünün lider şirketi olma yolunda emin ve güvenilir adımlarla yürümektedir.

Doğayla barışık nitelikli yaşam alanları ve iş dünyasına artı değer katacak ticari gayrimenkul projeleri geliştirme vizyonu ile Türkiye'nin kentsel dönüşüm sürecine katkıda bulunan Sinpaş Yapı, bugüne kadar Kelebekia, Kelebekia Premium, Marenegro, Sealybria, Aqua City, İstanbul Palace, Boğaztepe, Central Life, Aqua Manors, Flatofis, Deposite AVM ve Topkapı Ticaret Merkezi gibi pek çok projeyi tamamlamıştır.

Tüm projelerinde dünya standartlarındaki inşaat teknolojilerini kullanan Sinpaş Yapı, 2010 yılından itibaren yepyeni projeler hayata geçirmiştir. İstanbul'un hızla değer kazanan bölgesi Sancaktepe'de satışları tamamlanan Kelebekia projesi ve bir Paralel Yapı yatırımı olan, proje geliştirme ve satış/pazarlama süreçlerinin Sinpaş Yapı tarafından gerçekleştirildiği Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin GAP'tan sonraki en büyük yatırımı olarak kabul edilen Antepia projesi ise Gaziantep'de yer almaktadır. Pek çok ilki barındıran 3 bin 470 konutluk bu dev projede, Gaziantep'e deniz yaşamını getirecek dünyanın en büyük biyolojik göleti yer almaktadır.

Sadece yükselen değil, yükselme potansiyeli olan bölgeleri en iyi ve en verimli biçimde değerlendiren Sinpaş Yapı, Sancaktepe'deki ikinci projesine Kelebekia Premium ile 2011'de imza attı. 106 konutluk butik proje Kelebekia Premium'u ise Sultanbeyli'de yer alan Liva İstanbul projesi takip etti. Liva İstanbul, İstanbul'un yeni merkezi semtlerden biri olacak Sultanbeyli'de konumlanıyor.

Yine 2011 yılında satışlarına başlanan, İstanbul sanayisinin en değerli bölgesi İkitelli Organize Sanayi Bölgesi'nde yer alan, büyük ve orta ölçekli firmaların lojistik, depolama ve imalat sanayi gibi çok maksatlı kullanım ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir mimariye sahip İş Modern Ticaret Merkezi projesinin inşasını ve satışlarını sürdürmektedir.

Hayata geçirdiği tüm projelerde kaliteli, sosyal ve nitelikli yaşam alanları sunmayı hedefleyen Sinpaş Yapı, geçmişten gelen 40 yıllık uzmanlığını geleceğe taşımaya devam ediyor.

SERVET GYO

Sinpaş Grubu portföyünde yer alan ve yeni yapılacak alışveriş merkezleri, ofis binaları, iş ve endüstri merkezleri, depolar ve lojistik merkezleri gibi tüm ticari ve sınai gayrimenkulleri tek çatı altında toplamak üzere Sermaye Piyasası Kurulu'nun izni ile 2009 yılı Mayıs ayında kurulmuştur.

Satış geliri yerine sabit kira getirisi elde edilmesi hedeflenmiştir.

Servet GYO şu an portföyünü oluşturma çalışmalarını hızla sürdürmekte olup en kısa zamanda halka açılmayı ve Türkiye'nin en büyük üç GYO'su arasında yer almayı planlamaktadır.

SERANİT

Granit Seramik üretiminde Türkiye'nin gururu

1993 yılında Türkiye'nin ilk granit seramik fabrikası Seranit, Bilecik'te 102.000 m2'lik bir alanda kuruldu. Seranit, zaman içinde yeni yatırımlar yaparak kapasitesini 2.500.000 m2'ye kadar artırdı. 2004 yılında aldığı yeni yatırım kararını 2006 yılında hayata geçirerek üretim kapasitesiyle bugün 8.500.000 m2'ye çıkardı. Şimdi Seranit, granit seramikte Türkiye'deki toplam üretimin %20'den fazlasını tek başına üretiyor.

Seranit'in sahip olduğu üretim teknolojileri, Almanya, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Mısır, Malezya gibi granit seramik üretimi yapan pek çok ülkenin teknolojisinden çok daha üstündür. Seranit, dünyada kullanılan en gelişmiş üretim, kalite kontrol ve hammadde hazırlama teknolojileriyle donatılmıştır.

Seranit'in rakipsiz olduğu bir diğer alan da kalitedir. ISO 9001:2000 yönetim kalite sistemini ilk uygulamaya geçen kaplama malzemeleri firmalarından biri olan ve bunu bütün sisteme adapte eden Seranit Fransız NF UPEC, Polonya B, Ukrayna SEPRO, Rusya GHOST sertifikalarıyla da yelpazesindeki tüm ürünlerin kalitelerini tescil ettirmiştir.

Türkiye'de 258, yurt dışında ise (21 ülkede) 82 satış noktası bulunan Seranit; büyük iş/alışveriş merkezleri, havaalanları, üniversiteler, sağlık merkezleri, büyük oteller, resmi binalar, nitelikli konut projeleri vb. tesislerin iç ve dış cephelerinde sayısız uygulamalar yapmıştır. En soğuk yer olarak bilinen Sibirya'da Mansysky Üniversitesi'nin dış cephesinden dünyanın altı olarak (down under) tabir edilen Avustralya da dahil birçok ülkede ve saygın projede Seranit ürünleri kullanılmıştır.

PRODEK

Mutfak ve banyo mobilyasında yenilikçi çizgiler

Ahşap sektörünün öncü kuruluşlarından Prodek, yapının tasarımına, işlevselliğine, yaşayanın ihtiyaçlarına ve beğenilerine öncelik vererek, ahşabın kullanıldığı her alanda sınırsız çözümler üretiyor.

Türkiye geneline yayılmış 19 bayisiyle birlikte perakende mağazacılık yapmanın yanı sıra, ülkemizin en önemli ve kaliteli projelerine mutfak ve banyo mobilyaları, ahşap yapı dekorasyonu ürünleri sunarak hizmet vermektedir.

Vanucci, yurt dışına mutfak ve banyo ihracatı yapmaya başlamış olup, bunu daha yaygınlaştırmak için çalışmalarına devam etmektedir.

OTTOMAN GAYRİMENKUL

OTTOMAN Gayrimenkul Yatırımları İnşaat ve Ticaret A.Ş.

Emlak GYO tarafından ihale edilen İstanbul ili, Zeytinburnu ilçesi, Zeytinburnu mahallesi 774 Ada, 52 Parseldeki yaklaşık 15.500 m2 alan üzerinde bir gayrimenkul projesi geliştirmek üzere kurulmuştur. Ottoman A.Ş., söz konusu gayrimenkul üzerinde bölgenin ilk ve en kapsamlı rezidans projesini geliştirmektedir.